Cestování

I cesta může být cíl a nejtěžší je zpravidla rozhodnutí. Na svých cestách, a to nejen do horských oblastí, jsem navštívil mnoho zajímavých zemí na všech kontinentech mimo Antarktidy. Setkal jsem se s naprosto odlišnými kulturami, dobrosrdečnými a usměvavými lidmi i s hodně nebezpečným prostředím v brazilských favelách.

Poznal jsem vyspělou a také primitivní civilizaci. Fotografoval jsem tajemné mumie pohřbené v kráteru sopky, prodíral se pralesem při dramatickém nočním výstupu na aktivní vulkán v Indonésii a bivakoval na jeho vrcholku. Navštívil jsem mnišské kláštery. Procestoval tropické ostrovy i liduprázdnou arktickou tundru.

Vylezl jsem na Matterhorn a mnoho dalších hor, procestoval Tibet, Himaláje i Aljašku. Indonéský ostrov Bali mám na motorce proježděný doslova křížem krážem a stal se mojí srdeční destinací. V Arktidě jsem fotografoval stáda divokých sobů, medvědy i nebezpečné losy, v tropech zase velryby, delfíny, krokodýly, mořské želvy a vzácné varany z ostrova Komodo.

Aljaškou mne provázela mračna krvežíznivých komárů. V tropickém oceánu jsem plaval s mořskými želvami, obrovskými mantami, murénami, pestrými korálovými rybami, chobotnicemi, rejnoky, žraloky i se smrtelně jedovatými mořskými hady. Spatřil jsem rozlehlé aljašské ledovce s obrovskými ledovcovými trhlinami, stejně jako nejvyšší horu a největší vodopády na této planetě. Letěl jsem největším dopravním letadlem a stál na nejvyšších mrakodrapech a pod největší přehradou světa.

Cestování a horolezectví mi dalo především vlastní poznání, poznání sebe samotného, mnohokrát jsem si sáhl na dno svých fyzických, ale i psychických sil. Zážitky a vzpomínky vám nikdo nikdy nevezme. Rád cestuji stylem, co nemám, to nepotřebuji.

Chcete se o cestovatelských zážitcích z jednotlivých zemí dozvědět více? Pak navštivte některou moji cestovatelskou diashow.

Buď cestu najdu, nebo si udělám vlastní.

Jirka Hrma
O své zážitky a zkušenosti z cest se velmi rád podělím na svých cestovatelských diashow.


Fotoreportáže | Fotogalerie

HORY CESTOVÁNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ
Fotoexpedice Fotoreportáže Diashow Fotogalerie Výstavy Ke stažení O mně Kontakt

Poslední příspěvky


Web: www.horolezec.eu | E-mail: | Mapa webu | Zajímavé odkazy: Psidoupe.cz, Piskari.cz